Site logo
Sticky header logo
Mobile logo
  • Блог
PrevТенденции и реалности в обучението по дигитален маркетинг05 October 2018NextКрасив ум, или как да помогнем на мозъка си да е по-продуктивен09 January 2019

Как се използват социалните мрежи по света

В социалните мрежи навиците на хората от различни нации доста се различават. Това сочат международни проучвания на Nielsen, но дори те не са нужни, за да се досетим. Какво обаче е толкова специфичното? Ето един непретенциозен обзор.

За азиатците социалните канали са ключов елемент от избора за покупка. Ревютата или статиите за продукти и услуги са в топ 3 на най-предпочитаните начини за вземане на решение.

В Бразилия хората използват социалните медии главно за търсене на това “как се правят разни неща”. Едно от най-честите занимания на индийците в социалните мрежи е да търсят работа. Склонността им да общуват с брандовете прави индийците много благодатен таргет.

Японците пък нямат особен интерес към Фейсбук – за тях много по-популярно е блогването и YouTube. Поради културните си специфики (скромността), японците много по-рядко използват социалните канали, за да се фукат или самопромотират.

Китай е особено интересен случай. Там фейсбук е забранен, но в огромен подем са така наречените кибер селебритита – влогъри, които стриймват с часове на ден и функционират като онлайн телевизия за хората. Потребителите от своя страна ги “награждават” с емотикони с дребен материален еквивалент. В резултат по-известните китайски влогъри са несметно богати.

Австралийците са известни с високото си ниво на engagement в социалните мрежи – те прекарват по близо 2 часа на ден само в социалките (главно Фейсбук). И са един от пазарите с най-скоростен ръст на употреба през мобилни устройства.

Скандинавците също са интересна потребителска група от гледна точка на дигитално поведение. Тъй като са високо образовани, те са придирчиви консуматори – винаги търсят иновативност и ефективност. Известни са с това, че ползват app за почти всичко и много си падат по социалната отговорност.

В африканските държави пък се забелязва тенденция хората да се концентрират на по-малко на брой социални мрежи, но пък за по-дълго време. Ако по статистика европейците и американците боравят с около 8 социални мрежи на ден, мароканците например се ограничават с до 6, като предимно ползват Фейсбук и WhatsApp.

Младите хора между 25 и 34 са най-активните в социалните мрежи потребители на Латинска Америка. Любопитно е, че в този район на света хората не виждат таргетираните дигитални реклами като навлизане в личното пространство и имат по-малко против тях. Освен това за латиноамериканците социалните мрежи са се превърнали в нещо по-важно от мейла по отношение на комуникацията.

Поне две трети от кaнадците пък следват социални канали на брандове, продукти и компании. Характерно е, че канадците много по-често само проверяват социалните си канали, без да качват съдържание. (Дневно 70% от канадците влизат във Фейсбук, но само 20% постват).

 

Следва продължение…

  • проучване
  • социални мрежи
  • тенденции

Категории

  • digiTales
  • FUNdaMENTAL
  • News&Views
  • Uncategorized

Архив

Ключови думи

social media Реклама добри практики интервю интересно съдържание тенденции трендове хумор
#STAYHOMEadvertisingAppsdesigne-commerceemployer brandingfacebookinstagramsocial mediawebБрандбрандингвицовегласово търсенедигитална ерадигитални екипидигитално образованиедобри практикижурнализъмзлатина михайловаинспирацияинтервюинтересноисторииисторияконцепциякопирайтингМнениенай-добротооптимизацияпетъкпрезентацияПриложенияпроучванеРекламасоциални мрежисценична трескасъдържаниетенденциитехнологиитрендовефотографияхумор
Show all

Абонирай се!

Ще те изненадваме приятно!